Ewa Musiorska

 

   Moja praca zawodowa związana była z oświatą; po ukończeniu studiów pracowałam przez wiele lat jako polonistka, później prowadziłam szkolną bibkiotekę.

 

   Przez ponad 30 lat pisałam wiersze "do szuflady". Dopiero w 2006 r. odważyłam się wziąć udział w VII Ogólnopolskim Konkursie poetyckim w Jastrzębiu-Zdroju. Moje wiersze zostały wyróżnione i opublikowane w pokonkursowym almanachu. Równocześnie wstąpiłam do Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie.

 

   Piszę wiersze okolicznościowe, związane z rodzinnymi wydarzeniami oraz refleksyjne, Szukam odpowiedzi na trudne pytania związane z sensem życia, przemijaniem, istnieniem, codziennością. Ciągle jeszcze jestem niepoprawną optymistką i romantyczką, wierzącą w dobroć ludzkiego serca i miłość. Szukam radości i "małych cudów" w szarej codzienności.

 

   W Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w jaworznickich domach kultury odbyły się wieczory autorskie mojej poezji: "Wyścig z czasem", "Wigilijne oczekiwanie", "Dotyk ulotnych chwil", "Jesienne zachwycenie". Brałam również udzial w spotkaniach i biesiadach poetyckich organizowanych przez STK w Jaworznie.

 

   Swoje wiersze publikowałam w almanachach poetyckich: "Poetyckie krajobrazy", "Błękitny dotyk słowa", "W lustrze czasu", "Spojrzenia", "Gniewińskie pióro 2011", "Od chrześcijańskich korzeni do orła w koronie"  oraz w wydawanych przez nasze Stowarzyszenie broszurach i albumie jubileuszowym (25 lat).

 

   Od paru lat piszę również opowiadania i baśnie dla dzieci, wierszem i prozą, w których ukazuję dzieciom to, co w życiu najważniejsze - miłość, przyjaźń, wrażliwość na krzywdę  i potrzeby bliźnich, umiłowanie przyrody.

 

   Nakładem krakowskiego Wydawnictwa WAM ukazały się opowiadania: "Spadająca gwiazda" (2008), "Gdzie kropeczki biedroneczki" (2009), "Serduszka miłości" (2009), "Konwaliowa dama" (2010).

 

   Ogromną radość sprawiają mi liczne autorskie spotkania z dziećmi w szkołach, przedszkolach, bibliotekach w Jaworznie, Katowicach, Sosnowcu, Mysłowicach, Libiążu, Dulowej.

  

    W roku 2015 wzięłam udział w konkursie poetyckim zatytułowanym "34 węglański maj poezji" zdobywając I nagrodę w kategorii poezji klasycznej.