Joanna Partyka

 

   Pierwsze obrazy namalowałam ok. 30 lat temu. Równocześnie zajmowałam się haftem artystycznym. Warunki życiowe nie pozwoliły mi jednak kontynuować mojej pasji. Powróciłam do niej po 15-tu latach.

    Malarstwo stanowi dla mnie remedium na życiowe problemy i daje wiele radości.

   Tworzę przede wszystkim obrazy olejne - to moja ulubiona technika. Samodzielnie wypracowałam sobie swój warsztat malarski (sposób malowania, doboru kolorów) lecz chętnie pogłębiam swoją wiedzę w tym zakresie uczestnicząc w różnych spotkaniach, plenerach malarskich i szkoleniach prowadzonych przez profesjonalistów.

   Maluję dużo, na ile tylko czas mi pozwala. Moje obrazy czasami powstają w plenerze, jednak najczęściej w zaciszu domowym. Podejmuję przeważnie tematykę przyrodniczą - pejzaże, kwiaty, ale również moją uwagę przyciąga zabytkowa architektura. Nejednoktotnie sięgam także do motywów religijnych.

   Początkowo moje obrazy mogli obejrzeć tylko najbiżsi. Dopiero w 2002 r. zdecydowałam się na pierwszy publiczny pokaz.

   Od tego czasu odbyło się ok. 40 moich wystaw indywidualnych w Jaworznie, Alwernii, Krzeszowicach, Trzebinii, Krakowie, Katowicach, Olkuszu, Bielsku Białej, Oświęcimiu i Wolbromiu.

   Chętnie też uczestniczę w wystawach zbiorowych, a takich mam za sobą wiele; miały one miejsce w Jaworznie, Krakowie, Krzeszowicach, Bielsku Białej, Alwernii, Wiśniczu oraz w Budapeszcie.

   Moje obrazy zdobią ściany wielu mieszkań. Niejednokrotnie przekazywałam swoje prace na różne aukcje charytatywne.

   W 2005 r. otrzymałam Nagrodę Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Dyplom za twórczość od Starosty Krakowskiego.