Anna Kłosowicz

Rękodzieło w rodzinie pani Anny Kłosowicz było kultywowane „od zawsze”, poprzez rzeczy tworzone przez prababcię, dziadka, babcię czy mamę. Sama zaczęła swoją przygodę w latach 80-tych. Najpierw były to robótki na drutach, potem pierwsze próby haftem płaskim i richelieu. Następnie powstały pierwsze obrazy techniką haftu gobelinowego (półkrzyżykami). Obecnie swoje prace wykonuje w technice richelieu, krzyżykami i koralikami. Tematyka to szeroko rozumiana fauna i flora. Przepięknie wykonane prace trafiały nierzadko do kolekcjonerów nie tylko krajowych, ale i między innymi do Kolonii w Niemczech czy Anglii.

Do Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie wstąpiła w 2012 roku za namową jej mamy Krystyny (która wstąpiła do w STK rok wcześniej). I od samego początku aktywnie bierze udział w życiu Stowarzyszenia pomagając przy organizacji wystaw, plenerów, spotkań czy konkursów.

Od 2014 roku weszła w skład Zarządu Stowarzyszenia, a od 2018 roku przejęła z bardzo dobrym skutkiem prowadzenie kroniki STK. Od tego momentu, pisze również ciekawe artykuły do lokalnej prasy oraz kwartalnika „Własnym Głosem”, dotyczące wielu wydarzeń organizowanych przez członków STK.

Ćwicząc w ten sposób pióro, podjęła również pierwsze próby pisania wierszy.

Pani Anna zawsze podkreśla, że biorąc udział w konkursach i wystawach w całym kraju (a czyni to z dużą intensywnością), chce w ten sposób propagować i rozpowszechniać rękodzieło. A nagrody czy też wyróżnienia, które otrzymuje są dla niej kolejną motywacją do dalszych działań. Jej prace wystawiane były; w Łodzi, w Chełmku, w Gliczarowie Górnym, w Bańskiej Niżnej, w Dąbrowie Górniczej, w Sosnowcu, w Brunssum, w Czeladzi, w Murzasichle, w Ustroniu, w Namysłowie, w Wiśle Jaworniku, w Żninie, w Krakowie, w Byczynie, w Wodzisławiu Śląskim, w Małe Ciche, w Barlinku, w Kamiennej Górze, w Kaletach, w Mysłowicach oraz wielokrotnie w Jaworznie.