Grażyna Kieszek

 

   Rysować i malować lubiłam od dziecka. Nie mogło być zresztą inaczej mój ojciec był utalentowanym artystą amatorem. W domu ciągle stały sztalugi z obrazami, pachniało farbami i terpentyną. Kończąc liceum ogólnokształcące nosiłam się z zamiarem zdawania egzaminu na ASP, jednak zabrakło mi wiary we własne siły i wybrałam zawód programisty maszyn cyfrowych.

 

   Po wejściu w dorosłe życie (mąż, dwoje dzieci) nie było czasu na oddawanie się ulubionemu zajęciu. Wydawało mi się, że z malowaniem pożegnałam się już na zawsze. Jednak gdy podjęłam pracę na stanowisku kierownika Klubu "Relaks", zetknęłam się ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury w Jaworznie i w roku 2004 zostałam jego członkiem, przez kilka lat pełniłam funkcję sekretarza, a obecnie jestem skarbnikiem

 

  Uczestniczyłam w organizowanych przez Stowarzyszenie warsztatach malarskich oraz plenerach. Przez dłuższy czas swoje umiejętności doskonaliłam pod okiem mistrza Jacka Gąsiora.

 

   Maluję głównie dla siebie, dla własnej przyjemności, a moje ulubione techniki to akryl i olej. posługuję sie zarówno pędzlem jak i szpachlą.

 

   Swoje obrazy prezentowałam na wielu zbiorowych wystawach Stowarzyszenia w Jaworznie, Katowicach i Wiśniczu. W roku 2017 zdecydowałam się na indywidualną wystawę zatytułowaną "Malarstwo".