Kazimiera Ślusarczyk

  

Kazimiera Ślusarczyk urodziła się w Jaworznie. Od młodych lat jej pasją było malowanie na szkle, szydełkowanie i różnego rodzaju hafty wykonywane dla własnej przyjemności jak i okazjonalne potrzeby. Obecnie haftuje obrazy na kanwie haftem krzyżykowym. Od 1989r. do 2003r. pracowała w Miejskim Centrum Kultury i Sportu na stanowisku kierowniczym Klubu Senior w Jaworznie Szczakowej. Tam też wykorzystała swoje umiejętności przekazując je zainteresowanym. Pierwsze wystawy swoich prac były właśnie w tum klubie.

Od 2001r. jest członkiem STK w Jaworznie. Uczestniczy we wszystkich zbiorowych wystawach Stowarzyszenia w Jaworznie jak i w innych miejscach; Katowice, Bielsko-Biała. Za swoją twórczość i zaangażowanie w sprawy kultury otrzymała wiele dyplomów, a z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury.

Od 2003r. należy również do zespołu śpiewaczego „Ciężkowiczanki”, który bardzo często występuje w różnych placówkach kulturalnych i szkolnych na terenie Jaworzna, a także w innych miastach województwa Śląskiego i Małopolskiego (plenery, festyny, konkursy).