Krystyna Kłosowicz

Z wykształcenia inżynier zootechnik, z zamiłowania artystka hafciarka.

Haftem zajmuje się od lat 60-tych, kontynuując tradycje rodzinne. Początkowo były to zdobienia rzeczy użytkowych - motywy na odzieży, obrusy, serwetki. Obecnie są to obrazki wykonane techniką haftu cieniowanego malarskiego własnego projektu, najczęściej o tematyce kwiatowej. Wykonuję je precyzyjnym haftem cieniowanym, przy użyciu lekko nabłyszczanych nici, co daje efekt gładkiej satynowej powierzchni. 

Te super precyzyjne prace i niesamowicie czasochłonne (jedna praca od 2miesięcy do pół roku) jakie wykonuje pani Krystyna, poprzez liczne wystawy i konkursy znalazły swoje miejsce niemal już na całym świecie i zdobią prywatne mieszkania oraz instytucje kulturalne w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Holandii, Salwadorze, Francji, Kanadzie, Wielkiej Brytanii czy Australii. Ma za sobą pierwsze próby malarskie farbami akrylowymi.

 

Do STK wstąpiła w 2011 roku i aktywnie uczestniczy w wystawach, konkursach, spotkaniach. Do dalszej pracy twórczej motywują ją liczne wyróżnienia i nagrody a także zachwyt wyrażany na wystawach i plenerach artystycznych. Jej prace wystawiane były w: CMW w Łodzi, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, Pałacu Mieroszewskich w Będzinie, Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Gliczarowie Górnym, Zakrzowie, Bańskiej Niżnej, Czeladzi, Barlinku, Lini, Mysłowicach, Szamotułach i wielokrotnie w Jaworznie.