Urszula Kępka

        Z wykształcenia pani Urszula Kępka jest dyplomowanym nauczycielem wychowania przedszkolnego i w tym zawodzie pracuję już ponad 30 lat.

Praca z dziećmi, ciągłe wsłuchiwanie się w ich oczekiwania i potrzeby, stały się dla niej inspiracją twórczą. Na początku zaczęła pisać humorystyczne wierszyki, z wesołymi bohaterami oraz z odpowiednią puentą dla najmłodszych odbiorców. Początkowo testowała je na swoich podopiecznych w przedszkolu i spotkała się z bardzo pozytywną reakcją milusińskich. Z czasem ze swoją twórczością postanowiła wyjść do szerszego grona dzieci. Podjęła współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworznie i od 2011 roku jest pomysłodawcą i współorganizatorem cyklicznych imprez pt. “Wierszyki na drugie śniadanie". I tam też od tego czasu cyklicznie odbywają się jej autorskie spotkania z dziećmi.

      W 2014 roku oraz 2019 roku otrzymała wyróżnienie MBP w Jaworznie - statuetkę i dyplom "Przyjaciel Biblioteki". Ta nagroda przyniosła jej wiele radości i zmotywowała do dalszej współpracy. Co zaowocowało wydaniem pierwszego tomiku wierszy dla dzieci pt.”Mania i Frania”. Książeczka wydana została pod patronatem Biblioteki w roku 2017.

      Od 2008 roku jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie, gdzie spotyka się z ciekawymi ludźmi realizującymi różne swoje pasje. Od tego czasu zaczęła również pisać wiersze dla dorosłych.

      W 2011 roku wraz z całą sekcją poetycką wzięła udział w audycji radiowej, która była zwieńczeniem konsultacji poetyckich z udziałem katowickiego redaktora Macieja Szczawińskiego.

Biblioteka Miejska wsparła również panią Urszulę w przygotowaniu Audiobooka dla dzieci, który jest dostępny w dziale dziecięcym. Jej twórczość publikowana była również w lokalnej prasie, czasopiśmie fachowym "Bliżej Przedszkola" oraz w wydawanych przez STK w Jaworznie albumach i broszurach. Udzieliła również kilku ciekawych wywiadów w Dziale Regionalnym MBP Jaworzno.

Obecnie, po chwilowym zastoju spowodowanym sytuacją epidemiologiczną, powróciła do cyklicznych spotkań w Bibliotece Miejskiej z dziećmi w cyklu “Wierszyki na drugie śniadanie”, bardzo chętnie prowadzi jednocześnie, autorskie spotkania z dziećmi w ich rodzimych, jaworznickich przedszkolach.