Urszula Kępka

  

 

Z wykształcenia jestem dyplomowanym nauczycielem wychowania przedszkolnego i w tym zawodzie pracuję ponad 30 lat.

Praca z dziećmi, ciągłe wsłuchiwanie się w ich oczekiwania i potrzeby, stały się dla mnie inspiracją twórczą. Zaczęłam pisać humorystyczne wierszyki, z wesołymi bohaterami oraz z odpowiednią puentą dla najmłodszych odbiorców. Początkowo testowałam je na moich podopiecznych w przedszkolu i spotkałam się z bardzo pozytywną reakcją milusińskich. Z czasem ze swoją twórczością postanowiłam wyjść do szerszego grona dzieci. Podjęłam współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaworznie i od 2011 roku jestem współorganizatorem cyklicznych imprez pt. Wierszyki na drugie śniadanie". Tam też odbywają się moje autorskie spotkania z dziećmi oraz realizowane przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 18 ciekawe spotkania rodzin dzieci.

W roku 2014 otrzymałam wyróżnienie MBP w Jaworznie - statuetkę i dyplom "Przyjaciel Biblioteki"

W roku 2008 wstąpiłam do Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie gdzie zetknęłam się z ciekawymi ludźmi realizującymi różne swoje pasje. Od tego czasu zaczęłam również pisać wiersze dla dorosłych. w 2011 r. wraz z całą sekcją poetycką wzięłam udział w audycji radiowej, która była zwieńczeniem konsultacji poetyckich z udziałem katowickiego redaktora Macieja Szczawińskiego.

Moja twórczość publikowana była w lokalnej prasie, czasopiśmie fachowym "Bliżej Przedszkola" oraz w wydawanych przez STK wJaworznie albumach i broszurach.